fotwoltaika
Nieskończone i pewne źródło energii

Słońce daje nam swoją energię nieprzerwanie od miliardów lat i z pewnością wystarczy go na kolejne lata naszej egzystencji. Dzięki temu mamy pewne i stabilne źródło, którego nigdy nam nie zabraknie, w przeciwieństwie do węgla, którego zasoby mogą wkrótce się wyczerpać.

Kolejnym ważnym aspektem przemawiającym za instalacją fotowoltaiczną jest jej nieszkodliwość dla naszego środowiska. Panele słoneczne nie wytwarzają żadnych szkodliwych gazów w odróżnieniu od węgla czy ropy  naftowej. Dzięki temu możemy mieć pozytywny wpływ na poprawę jakości powietrza, którym sami oddychamy bo zmniejszamy emisję szkodliwego CO2.

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej obniży rachunki za prąd praktycznie do zera a podwyżki cen dostawców prądu nie będą miały dla nas znaczenia. Nieograniczony dostęp do odnawialnego źródła energii jakim jest słońce da stabilne źródło zasilania przez cały rok!

W zależności od pogody oraz sezonu instalacja fotowoltaiczna produkuje różne ilości energii. W okresie wiosennym i letnim, kiedy instalacja działa najefektywniej wygenerowane zostaną nadwyżki prądu, które można sprzedać..

Instalacja fotowoltaiczna jest niewątpliwie najbardziej ekologicznym źródłem pozyskiwania energii elektrycznej bo nie emituje zanieczyszczeń, hałasu ani CO2. Co więcej panele fotowoltaiczne są zbudowane z elementów, które mogą zostać poddane recyklingowi. Montując instalację fotowoltaiczną przyczyniamy się do poprawy jakości środowiska naturalnego.

Panele produkują energię nie tylko z promieniowania bezpośredniego ale również z odbitych promieni słońca, a nawet rozporoszonych w pochmurny dzień.

Okresy gwarancji wynoszą 25 lat co daje pewność, że przez długie lata możemy cieszyć się energią pochodzącą ze słońca.

Panele fotowoltaiczne można zamontować niemal na wszystkich rodzajach budynków i dachów (np. dom, garaż, budynek gospodarczy), na elewacji oraz na gruncie a czas montażu wynosi od 1 do kilku dni.

Po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej możemy o niej zapomnieć ponieważ jest całkowicie bezobsługowa i nie wymaga ingerencji, a dzięki odpowiedniej aplikacji możemy na bieżąco sprawdzać parametry pracy systemu oraz jej wydajność.

Fotowoltaika- sprawdzona technologia

Technologia fotowoltaiczna nie jest nowym źródłem pozyskiwania energii elektrycznej na świecie. Pierwsze instalacje powstawały już w latach 90’ w Niemczech i Japonii, a w 2000 roku zaczęto ich masową produkcję. 

Rozwój farm fotowoltaicznych już od wielu lat możemy obserwować również w Polsce i te same panele od kilku lat zakładane są na dachach czy gruntach w gospodarstwach domowych i rolnych.

Polacy coraz chętniej inwestują w odnawialne źródła energii, a najbardziej popularną formą są instalacje fotowoltaiczne. Do rozwoju tej technologii przyczyniły się:

-Wzrosty cen prądu w sieci energetycznej oraz prognozy przyszłych podwyżek w kolejnych latach.

– Wzrost wydajności ogniw fotowoltaicznych. Jeszcze 5 lat temu dostępne były moduły o mocy 250Wp, w tej chwili dostępne są takie o mocy 415 czy 500Wp.

-Spadek cen produkcji paneli fotowoltaicznych. Te o wyższej mocy są w tej chwili tańsze niż jeszcze kilka lat temu panele o mniejszej wydajności.

-Dofinansowania rządowe oraz unijne wspierające rozwój energetyki prosumenckiej a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych

Wszystkie te aspekty wpływają na opłacalność inwestowania w instalacją fotowoltaiczną.

.

Dołącz do grona naszych klientów

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie zapewniając wszechstronną pomoc na każdym etapie realizacji projektu. Podczas spotkania z Klientem przeprowadzamy wywiad, dzięki, któremu jesteśmy w stanie dopasować ofertę skierowaną do indywidualnych potrzeb gospodarstwa. Zapewniamy kompleksową obsługę od doradztwa po montaż i serwis. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie fotowoltaiki, pomożemy w doborze odpowiednich modułów fotowoltaicznych i przedstawimy zasady funkcjonowania instalacji, doradzimy w sprawie dofinansowań oraz przygotujemy dokumentację niezbędną do zgłoszenia u dystrybutora sieci. Wybierając naszą firmę wybierasz najwyższą jakość, profesjonalizm i doświadczenie. Zadowoleni Klienci naszej firmy są tego najlepszym świadectwem. Zadzwoń do nas już dziś – postaw na ekologię, postaw na fotowoltaikę!  

DLACZEGO WARTO?

Szybki zwrot inwestycji i niezależność

Wzrost cen energii na rynku oraz szybko rozwijająca się technologia modułów fotowoltaicznych będzie skutkować szybszym zwrotem inwestycji. Dokładne wyliczenia tej inwestycji będą wymagały uwzględnienia kilku czynników: ceny paneli fotowoltaicznych wraz z montażem, nasze roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz ceny prądu u naszego dostawcy. Niezależne źródła podają, że średni czas zwrotu inwestycji to 5-6 lat. Po tym okresie możesz cieszyć się zupełnie darmową energią, którą będzie produkować Twoja domowa elektrownia słoneczna. Rachunki za prąd już nie będą dla Ciebie problemem a zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na co tylko zechcesz. Inwestycja w panele fotowoltaiczne są jedną z lepszych inwestycji, które można poczynić. Zyski nawet trzykrotnie przewyższają najbardziej dochodowe rachunki oszczędnościowe.

Wydajność i prosta konserwacja

Z uwagi na fakt, że instalacja fotowoltaiczna składa się z gotowych, dużych modułów a nie małych ruchomych części, ich konserwacja jest mniej wymagająca niż mogłoby się wydawać. Dzięki modułowej budowie paneli fotowoltaicznych, jej instalacja i deinstalacja jest dosyć prosta, a czyszczenie jej dwa razy w roku zupełnie wystarczy aby utrzymać ją w dobrej kondycji i zapewnić jej lepszą wydajność przez długie lata. Pamiętajmy jednak żeby używać profesjonalnego sprzętu, aby nie uszkodzić paneli. Jeżeli sami nie chcemy zajmować się czyszczeniem instalacji możemy też zastanowić nad wynajęciem specjalistycznej firmy sprzątającej. Regularna konserwacja paneli słonecznych poprawi ich wydajność.Tak jak w przypadku każdej instalacji elektrycznej również instalację fotowoltaiczną należy serwisować raz na 5 lat.
Długa żywotność

Szacuje się, że starsze panele fotowoltaiczne produkowane do 2010 roku mają żywotność co najmniej 25 lat, a obecna generacja nawet 40-50 lat. Średnio producenci dają gwarancję na moduły na okres 25 lat jednak specjaliści twierdzą, że panele fotowoltaiczne pracują dłużej niż wynosi ich okres gwarancyjny. Po wygaśnięciu gwarancji panele powinny pracować dalej.

Z każdym rokiem panele fotowoltaiczne nieco tracą na swojej wydajności, utrata ich efektywności to ok. 0,4-0,7% rocznie. Największe utraty wydajności będziemy mieli w pierwszych 5-10 latach, następnie spadek efektywności będzie się zmniejszał. Jeżeli panel fotowoltaiczny nie będzie posiadał wad ukrytych, będzie nam służył dziesięciolecia.

Magazyn energii

Energię elektryczną wyprodukowaną z instalacji fotowoltaicznej system w pierwszej kolejności przeznacza na bieżące potrzeby gospodarstwa. Dzięki licznikowi dwukierunkowemu, który zostanie zainstalowany przez operatora sieci, ewentualne nadwyżki (kiedy w danej chwili instalacja produkuje więcej energii, niż jesteśmy w stanie zużyć) są przekazywane do sieci.

Zmagazynowana energia jest wykorzystywana w okresach ograniczonego nasłonecznienia (np. w pochmurne i deszczowe dni) lub w nocy.

kontakt

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń!